YouTube – tretia najnavštevovanejšia stránka planéty

Práve keď som mal chuť konečne po dlhom čase navštíviť YouTube, zisťujem, že má dnes výpadky. To ma donútilo zistiť si, ako si na tom YouTube stojí a či to už náhodou “nezabalili”.

Ako to celé začalo?

Traja bývalí zamestnanci firmy PayPal spustili v roku 2005 YouTube – službu na zdieľanie videí. Neboli prví, ale ako sa ukáže s postupom času, boli najlepší.

YouTube dnes vlastní Google, ktorý má prvenstvo medzi navštívenými stránkami celosvetovo. YouTube denne zobrazí 2 miliardy stránok. Užívatelia doň uložia 24 hodín videa každú minútu. Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že sa zdá, že sa vyššie nedá ísť – počet návštev na YouTube sa momentálne zdvojnásobí každých 7 mesiacov!

Mimochodom 2. najnavštevovanejšia stránka je dnes Facebook.

YouTube v týchto dňoch spúšťa aj možnosť sledovať videá v rozlíšení 4k, čiže viac ako 4,5-krát vyššom než je full-HD. Žeby práve tieto videá spôsobovali dnešné výpadky??

Napriek všetkým týmto faktom má Google dôvod k oslave – YouTube minulý rok viac ako strojnásobilo zisky z reklamy a tvrdí, že s YouTube sú len na začiatku: “I keď priemerný používateľ strávi na YouTube len 15 minút denne, je to pramálo v porovnaní s piatimi hodinami, ktoré ľudia trávia pozeraním televízie. Samozrejme, že Vám musíme dať viac dôvodov pozerať viac videí! A chceme Vám dať všetky nástroje a podporu, aby sa YouTube stalo ako Vašou kariérou, tak Vašou komunitou. Koniec-koncov, toto je len začiatok revolúcie vo videu. Ešte len začíname.”

Čo pozeráte na YouTube Vy?

Be Sociable, Share!
Tento príspevok bol publikovaný v Novinky. Pridajte si záložku na trvalý odkaz.

Komentáre sú uzatvorené.